• NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA

• Gratulujemy naszej koleżance, KAROLINIE JĘDRAS, zajęcia I miejsca w powiecie zielonogórskim w kategorii NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA.

Dziękujemy za głosy

• Biedronki

• Dzień Babci i Dziadka to dwa dni najpiękniejsze w całym roku. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Dziękujemy wszystkim Dziadkom za przybycie, życzliwość i miłe słowa.

Jagoda Miczek

Celina Wolniak

• "Żabki"

• "Dziś jest Święto Babci i Dziadka, więc prosimy Was niech te wiersze i piosenki umilą Wam czas... Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia..." Wdzięczne "Żabki"

Karolina Jędras

• Motyle dla Babci i Dziadka

• ,,Życzę Wam rzeki i piasku przy rzece

na wspaniałe, piaskowe fortece.

I poziomek w leśnych kotlinach,

drzew, na które dobrze się wspinać.

Niech od Bałtyku aż do stóp Tatr

Żyją nam Babcie, Dziadkowie 100 lat!''

K. Grzelak

A. Gęstwa

• WSPANIALI GOŚCIE

• W dniu dzisiejszym w grupie Niedźwiadków odbyło się bardzo miłe spotkanie. Naszymi gośćmi były panie Lucyna Przymus i Stefania Kozak, które wraz z dziećmi wykonały przepiękne kwiaty z bibuły. Kwiaty wykorzystamy do wykonania dekoracji z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Dorota Krzyżaniak

Milena Górecka

• Mikołaj

• ,, Hu, hu, ha, hu, hu, ha, nasza zima zła!Ale zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem!Hu, hu, ha, hu, hu, ha, nasza zima zła!Ale zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem!Zawsze bądź wśród nasMikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!''

M. Jeżowska

• Andrzejki 2022

• Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka..

Wszystkie panie zabrały dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

Ewa Tyrakowska

• NOWOCZESNY PRZEDSZKOLAK

• Projekt Unijny " Nowoczesny przedszkolak" w naszym przedszkolu i kolejny zakup wzbogacający naszą placówkę w nowoczesne środki dydaktyczne. Magiczna Ściana to jedyne w swoim rodzaju narzędzie edukacyjne, łączące naukę z zabawą. Przyjemna forma uczenia się i ciekawe aplikacje edukacyjne gwarantują, że dzieci z zapałem i radością będzie uczestniczył w zajęciach. To nowoczesne narzędzie pracy w atrakcyjny sposób zachęci dzieci do podjęcia wysiłku fizycznego i psychicznego. Dzięki zestawowi aplikacji, quizów i gier edukacyjnych Magiczna Ściana stanowi znakomite narzędzie edukacyjne. Pisak interaktywny sprawia, że zamienia się w tablicę interaktywną, dzięki czemu można na niej rysować i obsługiwać dowolne aplikacje.

Katarzyna Chwiałkowska

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 1 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Dzieci w naszym przedszkolu tańcem, słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Cała społeczność przedszkolna łącząc się on-line o 11.11 odśpiewała Hymn Narodowy przyłączając się do akcji MEN #SzkołaDoHymnu.

• 1 listopada

• Czas przed Świętem Zmarłych to stosowny moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotycząca szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz. Tuż przed 1 listopada przedszkolaki odwiedziły cmentarz w Czerwieńsku, gdzie zostały zapalone znicze. Dla wszystkich dzieci była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego , która pozostanie dzieciom w pamięci.

• Żabki

• Aktywny tydzień w "Żabkach" kiszenie kapusty, pieczenie pysznej babki kakaowej oraz zabawa bez zabawek - czyli kartonowe szaleństwo.

Karolina Jedras

• Jesień

• Dziś Biedronki zaprezentowały długo przygotowywaną inscenizację pt. "Jesień". Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz dawały taneczny popis przy jesiennych piosenkach. Dziękujemy gościom z młodszych i starszych grup oraz Paniom za przybycie i obejrzenie przestawienia

Jagoda Miczek