• Zapisy na wakacje

• Drodzy Rodzice

Przypominamy, przerwa urlopowa od 16.08.2021r. - 31.08.2021r. - PRZEDSZKOLE NIECZYNNE.

Zapisy na dyżur wakacyjny tj. 01.07.2021r - 14.08.2021r. przyjmujemy w dniach 17.05. - 21.05.2021r. w formie mailowej: przedszkole.czerwiensk@wp.pl

Beata Zawada

• Wiosna to pora wielce radosna

•  Przyroda budzi się do życia, zwierzęta wychodzą z zimowego ukrycia, ptaki powracają do swoich gniazd. I tak jak w piosence „najprzyjemniej podsłuchiwać, jak przyrody bije serce”. Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała. A do życia powolutku budzi się przyroda cała. Nasze przedszkolakicały tydzień na spacerach obsrwowały wiosenne oznaki.

• NASZ KRAJ

• W tym tygodniu poznaliśmy Nasze Polskie Symbole Narodowe, uczyliśmy się słów Hymnu Polski oraz przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tym tematem.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Rozmawialiśmy jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”. Towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy. Dzieci uczyły się również segregować śmieci oraz zasadziły krzewy w ogrodzie przedszkolnym.

• Uwaga Rodzice!

• Informuje, iż wszystkie zgłoszone dzieci, spełniające kryteria wieku zostały przyjęte do Przedszkola w Czerwieńsku na rok szkolny 2021/2022.

Na dzień dzisiejszy nie dokonujemy jeszcze podziału na grupy, nie przydzielamy nauczycieli! W razie wątpliwości proszę o kontakt po nr. tel. 781 991 515

Beata Zawada

• „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

•  W poniedziałek dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od śpiewu, tańca, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Naszą Marzannę dzieci przegoniły, żeby zrobić miejsce dla Pani Wiosny.

• Odimienna metoda nauki czytania wg. Ireny Majchrzak stosowana jest w naszym przedszkolu.

• Co to takiego? Jest to metoda nauki czytania opracowana przez polską pedagog i socjolog Irenę Majchrzak na początku lat 80. XX wieku.Wg. koncepcji I. Majchrzak rozumienie słowa powinno wyprzedzać umiejętność jego odczytania, „bo to nie litery się czyta, tylko sens”. O nabyciu umiejętności czytania decydują umysł i wzrok. Dziecko od samego początku wchodzi w świat pisma jako w świat znaczeń, a nie poszczególnych liter. Nauka czytania wg koncepcji I. Majchrzak rozpoczyna się od globalnego czytania własnego imienia. Każde dziecko otrzymuje swoje własne słowo, charakterystyczną kombinację liter, która oznacza osobę o szczególnym imieniu. Tak więc, już od początku dziecko wchodzi w świat pisma, jako w świat znaczeń a nie izolowanych liter. Metoda ta podzielona jest na kilka, następujących po sobie etapów: 1- inicjacja 2- ściana pełna liter 3 - nazywanie świata 4- pierwsze lektury Należy rozpoczynać zabawę z czytaniem od propozycji dla dzieci 3-letnich, powoli przechodząc do trudniejszych zadań, przeznaczonych dla danego wieku. Dzieci uwielbiają zabawy tą metodą .

• Pro Arte

• Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się przesłuchania do Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki

• 8 MARCA

•  To wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

• Przedszkole ul. Kwiatowa 8a

• Z dniem 8 marca 2021r. podejmujemy próbę ponownego uruchomienia Przedszkola przy
             ul. Kwiatowej 8a. Z tytułu utrzymującej się absencji pracowników, placówka będzie funkcjonowała
             w godzinach 7:30 – 15:30; do odwołania.

Decyzje podjęto w uzgodnieniu z Burmistrzem Czerwieńska.

Prosimy rodziców o zrozumienie bardzo trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

• Nagłówek

• Lorem ipsum dolor

• Morbi volutpat enim
        • Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum